1. W jakich aspektach znieczulenia komputerowe mają przewagę nad znieczuleniami wykonywanymi metodą tradycyjną?
Wszystkie techniki znieczuleń wykonywane za pomocą komputerowego systemu charakteryzują się wysoką skutecznością znieczulenia, komfortem pacjenta i lekarza. Dzięki innowacyjnej technice podawania środka znieczulającego pacjent nie odczuwa skutków podawania znieczulenia dzięki temu proces zachodzi w kontrolowany sposób. Zarówno ilość podawanego środka, jak i ciśnienie podawanego środka sterowane jest komputerowo. Działanie środka znieczulającego jest znacznie szybsze a podana dawka gwarantuje lekarzowi odpowiedni czas działania.
2. Czy stosując znieczulenia śródkostne mamy możliwość w 100% wyeliminować znieczulenia przewodowe?
O ile nie ma przeciwwskazań do takiej techniki znieczulania to tak, jesteśmy w stanie wyeliminować technikę znieczulenia przewodowego, a co za tym idzie wszystkie negatywne skutki takie jak: odrętwienie, ból podczas podawania, nieprzyjemny stan ogólny.
3. Czy każdy pacjent może zostać znieczulony tą metodą?
Po wykluczeniu przeciwwskazań związanych z podawanym środkiem znieczulających, taką technikę możemy zastosować u większości pacjentów.
4. Czy przy znieczuleniu śródkostnym jest możliwość przeprowadzenia dłuższego zabiegu implantologicznego czy chirurgicznego?
Dzięki tej technice lekarz jest w stanie podjąć się przeprowadzenia zabiegu wymagającego dłuższego czasu pracy. Ewentualne powtarzanie znieczulenia w celu zwiększenia czasu pracy jest bardziej efektywne niż w przypadku konwencjonalnych technik.
5. Czy inwestycja w system znieczuleń komputerowych ma wpływ na efektywność pracy gabinetu?
Proces znieczulenia jest pewny i przewidywalny. Dużym atutem pracy z urządzeniem komputerowym jest natychmiastowe działanie znieczulenia, co przekłada się na postrzeganie danego gabinetu, tym samym lekarz jest w stanie precyzyjnie zaplanować ilość przyjętych pacjentów i czas pracy gabinetu.
Więcej informacji na temat innowacyjnych znieczuleń komputerowych tutaj